2015 m. birželio 22 d.

Suknytė iš smėlinuko

Paprastas ir greitas siuvinys - suknytė iš smėlinuko dukrytei.

siuvimas

Praktiškai nedėvėtą smėlinuką nutariau paversti suknele. Nukirpau apačią ties ta vieta, kur prasidėjo iškirpimai kojytėms. Iš savo nebedėvimos palaidinės, kurios spalva čia tiko, iškirpau porą juostų nuo apačios. Pradinis vaizdas buvo toks:

siuvimas

Abiejų juostų apačią palenkiau ir persiuvau zigzago dygsniu (tiesa, platesniąją juostą vėliau šiek tiek pasiaurinau), sudėjau jas kartu lygiai ties viršutiniu kraštu, persiuvau paprastu dygsniu nustačiusi mažiausią siūlo įtempimą ir patempdama apatinį siūlą paraukiau medžiagą tiek, kad atitiktų smėlinuko plotį. Tuomet visas detales susiuvau kartu.

siuvimas

Tokiai paprastai suknytei sumeistrauti pakako vieno dukrytės pietų miego. Bet kaip smagu iš tos nedėvimų drabužių krūvos pagaminti kažką naudingo :)

2 komentarai:

 1. Pasirodo, kad ir seniai išaugti smėlinukai gali pasitarnauti. Labai graži suknelė išėjo. Reikės ir man gal pabandyti kažką pasigaminti iš išaugtų smėlinukų, nes jų tikrai liko nemažai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtinai pabandykit ;)
   Šiuo variantu smėlinukas buvo išaugtas neseniai, tiesiog dukrytės kūnelis jau buvo per ilgas, kad smėlinukas patogiai užsisegtų. Jei smėlinukas tik per trumpas, galima nukirpus apačią padaryti marškinėlių, pridėjus sijoną bus suknelė. Jei ir rankovės trumpokos, galima nukirpti ir padaryti trumpomis rankovėmis vasarai arba atvirkščiai - prisiūti rankoves ir bus šaltesniam orui. Svarbu, kad smėlinukas dar nebūtų per siauras/ankštas ir vaikui būtų patogu :) Sėkmės bandymuose ;)

   Panaikinti