2015 m. gegužės 19 d.

Plona trikotažinė kepurytė

Tarp nedėvimų drabužių turiu nemažai trikotažinių palaidinių. Todėl pasiskaičiau apie trikotažo siuvimą, nusipirkau jam siūti skirtų adatų ir pabandžiau pasiūti kepurytę dukrytei.

siuvimas kepurė

Iki šiol ji dėvėjo pirktą dvigubą trikotažinę kepurytę lygiu kraštu, bet su ja buvo nepatogumų. Jei pakankamai uždengtos ausys, tai kepurė slenka ant akių, jei kakta mažiau uždengta, tuomet ir ausys pusiau atsidengia... Nutariau, kad reikia kepurytės su "ausytėmis".

siuvimas kepurė

Šiai kepurytei sunaudojau pusę berankovės palaidinės. Iškarpos neturėjau, tiesiog pasidėjusi šalia mažesnę panašaus modelio kepurę bandžiau kirpti. Iš pradžių kirpau kraštą, o po to bandžiau formuoti viršugalvio trikampiukus, kurie nelabai dailūs išėjo. Apatinę dalį ties ausimis padariau dvigubą, nes nesugalvojau kaip kitaip gan dailiai padaryti kraštelį. Kadangi dar nenusipirkau dvigubos adatos, du sluoksnius medžiagos per kepurytės vidurį siuvau zigzagu. Ir neturėjau tokio atspalvio siūlo, todėl išorėje matomą zigzago siūlę siuvau baltu siūlu, nes man taip pasirodė geriau, o vidines siūles siuvau rausvai kreminės spalvos siūlu, kuris buvo artimesnis medžiagos spalvai.

siuvimas kepurė
---
Kepurytės apimtis (neištempus): 40 cm.

2 komentarai:

 1. Nu super kepuriukas. Bet žiūriu ir jums truputį medžiagą lyg traukia tas zigzagas. Aš nežinau kaip su juo tvarkytis, nes jau tikrai nervina. Bandžiau ir platint ir ilgint tą zigzag dygsnį, bet visvien tas pats. O jums ta kepurytė nelipa į viršų? Nes maniškei tai bėdos su kepurėm. Nesvarbu, nerta ar megzta, ar kokia kita kepurė, visos lipa į viršų. Kadangi plaukai būna surišti, ir per tą surišimą kelia tiesiog visas kepures. Nežinau kaip su tuo tvarkytis, nes palaidais plaukais vaikščioti mano panelei tikras košmaras :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, zigzagas šiek tiek traukia. Prieš siūnant šitą siūlę, išbandžiau ant tos pačios medžiagos skiautės nemažai zigzagų variantų, ir ilgesnių ar trumpesnių, ir platesnių ar siauresnių dygsnių, šitas, kurį atsirinkau, visai neblogas variantas, sakyčiau :) O medžiaga plona, šiek tiek tamposi, tai gal kitaip ir nelabai išeitų?.. Iš išorės to traukimo lyg ir nesimato, viduje ryškiau. Galvoju, gal dėl to, kad abi dalys iškirptos vienodos. Jei viduje esanti būtų vos vos mažesnė, gal labiau išsitiestų ir nebūtų sutraukimo?.. Bet kokiu atveju, šiuo pirmu pabandymu esu patenkinta, kitąkart galėsiu kitaip pabandyt :)
   O į viršų lyg ir nelipa. Mūsų panelės plaukučiai dar trumpi, nei rišu, nei segu kol kas, tai ir kepurės laikosi gerai :) Bandyčiau pinti kasą ar porą, o gal kuo žemiau rišt?..

   Panaikinti